ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14655498
*
nr 1465 5498
Spegel
spegel 163x78cm, Med konsolbord. Längd: 78 cm. Djup: 49 cm. Höjd: 75 cm
Kondition: skadad glas
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2022
kl 19:32:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/5 19:33:33
1
Vinnande bud
2/5 18:07:30
2
250 kr
2/5 18:07:30
1
300 kr (Budbetjänt)
2/5 18:07:40
2
400 kr
2/5 18:07:40
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel spegel 163x78cm speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Kondition: skadad glas
Läs om budbetjänten
nr 1465 5498
Spegel
spegel 163x78cm, Med konsolbord. Längd: 78 cm. Djup: 49 cm. Höjd: 75 cm
Kondition: skadad glas
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/5 19:33:33 | 1 | Vinnande bud |
2/5 18:07:30 | 2 | 250 kr |
2/5 18:07:30 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
2/5 18:07:40 | 2 | 400 kr |
2/5 18:07:40 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel spegel 163x78cm speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23